@

Víte že:

 • 80 % lidí trpí potížemi spojenými s páteří.
 • Člověk sedí v průměru 13 hodin denně, což v průběhu celého pracovního života činí celkem 80 000 hodin.
 • Vědci shodně tvrdí, že poloha v sedě není přirozenou polohou člověka.
 • Při sezení je náš organizmus spolu s nejdůležitějším konstrukčním prvkem – páteří – vystaven neustálému přetížení, jež dosahuje hodnoty dokonce více než sto kilogramů.
 • Důsledky tohoto působení vedou ke změnám v oblasti páteře, k oslabení zraku, dýchacím potížím, neuralgii a migrénám.

VÍME, jak tomu zabránit!

Anatomická stavba páteře, vědecká analýza zatížení a potřeba psychofyzického komfortu určily potřebu zkonstruovat židli, jež umožní tzv. biodynamické sezení. To spočívá v zachování biologických předpokladů lidského těla k pohybu ve všech třech prostorových rozměrech.

Biodynamické sezení = neomezená možnost pohybu

Ve statickém kancelářském křesle je zatížení páteře jednosměrné, kvůli čemuž se tlak rozkládá pouze na 1/3 povrchu meziobratlové ploténky, způsobuje vysouvání se z destičky a tlak na míchu nebo míšní nervy. židle - záda - ilustrace

Statické sezení. Rozložení tlaku na 1/3 celkového povrchu meziobratlové ploténky způsobuje poškození páteře.

Spektrum příznaků může být široké: bolesti zad, bolesti hlavy, ischias, kardiovaskulární potíže a mnoho jiných. Při sezení v nezměněné pozici způsobujeme tlak na cévní systém. Nedokrvené tkáně a špatné proudění krve se stanou v důsledku příčinou křečových žil dolních končetin. Nedostatek pochybu, minimální svalová aktivita a tlak na bránici způsobují, že dýcháme mělce a těžce, jsme ospalí a unavení.

Proto vzniklo křeslo se systémem Orthopedic, který dovoluje pohyb ze sedáku ve všech směrech a „nutí“ tělo k systematickému pohybu. Díky pohyblivému sedáku je tlak rozložen téměř na polovinu celkového povrchu meziobratlové ploténky, není tak deformována a nervové a energetické impulzy volně procházejí naším tělem, omezují potíže spojené s negativními následky kancelářské práce. Co více, střídavý tlak na celý povrch ploténky zásobuje destičky energií, která v nich podněcuje aktivitu a pracovní produktivitu. židle - záda - ilustrace

Biodynamické sezení. Rozložení tlaku téměř na polovinu povrchu meziobratlové ploténky zaručuje správnou funkci páteře.

židle - ilustrace

Křesla se systémem Orthopedic nám zaručují:

 • odpovídající množství pohybu
 • aktivují pohybový systém
 • zaručují správnou polohu v průběhu sezení

Znamená to, že dýchání se prohloubí, krevní oběh je povzbuzen, průtok krve není brzděn a mozek je zásobován odpovídajícím množstvím kyslíku – díky čemuž:

 • máme více energie
 • roste naše pozitivní nálada
 • a tím i naše produktivita práce.

VYLEPŠETE SI ZDRAVÍ!

ZAINVESTUJTE DO ORTHOPEDIC

tlačítko

Systém Orthopedic je mechanismem, zkonstruovaným jednou z technologicky nejvyspělejších německých firem. Realizaci systému předcházely podrobné lékařské, technické a kvalitativní výzkumy provedené v prestižních ústavech a výzkumných centrech v Německu.
Lze říci, že to je Mercedes mezi kancelářskými křesly.